ALARM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Alarm sistemi ile evinizi ve iş yerinize izinsiz bir giriş olması durumunda;
Kapı veya pencerede bulunan manyetik kontak,
İçeride bulunan hareket sensörü (pır dedektör),
Alarm paneline sinyal göndererek ve sistemi devreye sokar,
Alarm paneli sireni çaldırır.

Operatörlerimiz sinyalin gerçekliğini ve sorunun içeriğini saptamak için sinyal geldiğinde derhal kullanıcıyı arar. Onay aldıktan sonra hiç vakit kaybetmeden kolluk kuvvetleri, itfaiye, polis ve sağlık birimleri ile irtibata geçerek adrese yönlendirir.

Alarm merkezine giriş yapılan noktayı bildirir. Olumsuz bir durum var ise 7 gün/24 saat kesintisiz hizmet sunan alarm merkezi ,acil durumlarında polis, itfaiye, ambulans gibi merciler anında harekete geçerek olay yerine acil müdahale sağlar.

hirsiz_alarm-1

 

ALARM ÇEŞİTLERİ (Hırsız & Yangın & Su Baskını & Gaz Kaçağı )

Her mekanda,dairede bağımsız olarak alarm sistemi kullanılabilir. Bu sistemler daire sahibinin talebi doğrultusunda şekillendirilir. Bu sistem ile hırsız, yangın , su baskını , gaz kaçağı gibi durumlar için çözümler üretilir.

İstenirse dairelerdeki bu bağımsız alarm sistemleri ana giriş kapısındaki güvenlik görevlileri ile telefon hatları üzerinden irtibatlandırılır ve her bir daire bağımsız olarak güvenlik görevlisinin kontrolünde olur.

Yangın alarm sistemi dedektörlerinden gelen yangın bilgileri yangın alarm sistemi paneli tarafından yorumlanarak yangın olduğuna karar verilir. Bunun akabinde yangın paneli panele bağlı adresli veya konvansiyonel sirenleri ve flaşörleri çalıştırarak yangın bilgisini ilgililere sesli ve ışıklı olarak vermektedir.

 Bunun akabinde yine yangın alarm sistemi paneli daha önceden panele yüklenmiş yangın senaryolarını devreye sokarak binanın kolay tahliye edilmesi ve yangın rahatlıkla kontrol altına alınabilmesi için gereli senaryoları işletecektir.

yangin-alarm-2